İş Adamı
Destek Merkezi
Tüm bilgi birikimimiz parmaklarınızın ucunda.
Sorular Sorun, Makalelere Göz Atın, Yanıtları Bulun.

Genel Bilgilendirme

Sıkça Sorulan Sorular

Hukuki Geçerliliği Nedir?


Eser Senin, 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında eserlerinize zaman damgası ve zaman damgasına ait Kamu Sertfikasyon Merkezi tarafından verilecek sertifika ile eserlerinizi koruma altına almanızı sağlayan bir platform sunar. İşleminiz sonrasında sahip olacağınız zaman damgası ve sertifikanız, olası kopyalanma, izinsiz kullanılma veya herhangi bir hak iddia etmeniz gereken durumlarda, yasal olarak delil niteliği taşımaktadır.
Noterden Farkı Nedir?


Noter, eserlerinize kağıt üzerinde bir tescil işlemi sunmaktadır. Eser Senin, hukuki geçerliliği bulunan zaman damgası ile eserleriniz üzerinde hak sahibi olmanızı sağlayarak kanıt sunmaktadır. Notere nazaran eserlerinizi dijital olarak koruma altına alarak, fiyat olarak uygunluk sağlamaktadır.
Kazanılmış Bir Dava Örneği Var Mıdır?


Zaman damgasının 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında hukuki geçerliliği bulunmaktadır. Bu nedenle kazanılmış dava örnekleri mevcuttur. Kullanıcılarımızın dava sürecinde bizlere bildirim yapma zorunluluğu yoktur.
Ödeme Güvenliğini Nasıl Sağlıyorsunuz?


Sistemimizde yapacağınız tüm alışverişleriniz PayU güvencesiyle SSL Sertifika ile korunmaktadır. Ödemelerinizi güvenli ödeme yöntemlerini kullanarak gerçekleştirirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz bankanız tarafından bizlerle paylaşılmaz.
İşbirliği Programı Nasıl Kurulur?


Kullanıcılarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek adına çalışma ağımızı sürekli genişletiyoruz. Bu kapsamda Eser Senin olarak tüm işbirliği program tekliflerine açık olduğumuzu belirtmek isteriz. İşbirliği programı hakkında daha detaylı bilgi almak, teklif vermek için info@esersenin.com adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İçerik Yükleme

Sıkça Sorulan Sorular

Şarkı Sözümü Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


1.Yöntem; Şarkı sözünüzü bir word dosyanıza kimlik bilgilerinizide ekleyerek yazdıktan sonra, 'pdf' formatına çevirip sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz. 2.Yöntem; Şarkı sözünüzün bulunduğu kağıdın fotoğrafını çekerek 'png','jpg' formatında sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz. 3.Yöntem; Şarkı sözünüzü bir kayıt cihazında seslendirdikten sonra, ses formatı olarak sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz. * 3 yöntemde sistemimiz tarafından kabul edilmektedir.
Bestemi Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


1.Yöntem; Bestenizin ses dosyasını sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz. 2.Yöntem; Bestenizi notaya alarak 'pdf' formatında sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz. * 2 yöntemde sistemimiz tarafından kabul edilmektedir.
Kimler Eserlerini Koruma Altına Alabilir?


Söz yazarları, besteciler, şairler, yazarlar, senaristler, ressamlar, grafik tasarımcılar, mimarlar, desen üreticileri ve bir eser üzerinde hak sahibi olan tüm eser üreticileri sistemimizi kullanarak eserlerini koruma altına alabilirler.
Resimlerimi Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


Resminizi, tam görseli kapsamak şartıyla fotoğrafını aldıktan sonra tüm fotoğraf formatlarında sistemimize yükleyerek koruma altınna alabilirsiniz.
Şiirimi, Kitabımı, Senaryomu Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


Şiir, kitap, senaryo eserlerinizi kimlik bilgilerinizi içerecek şekilde tercihen 'pdf' formatında sistemimize yükleyerek koruma altına alabilirsiniz.
Cover veya Remix Yaptığım Eserleri Koruma Altına Alabilir Miyim?


Cover veya remix yapılan eserlerin hak sahipliği eser üreticilerine aittir. Bir eser üzerinde herhangi bir düzenleme yapabilmek için eser sahibinden izin alınması gerekmektedir. Düzenleme tamamlandıktan sonra sistemimizi kullanarak yapılan düzenlemenin size ait olduğunu belirtmek için sistemimizi kullanabilirsiniz. Düzenlemenizin ticari kullanım hakları, eser üreticisi ile yaptığınız sözleşmeye göre değişkenlik göstermektedir.
Marka, Mahlas, Logo'mu Nasıl Koruma Altına Alabilirim?


Markanızı, mahlasınızı veya logonuzu word dosyasına isim soyisim T.C. kimlik numaranızla birlikte ekleyerek sistemimiz üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu sizin için sadece bir önlem olabilir. Tam bir koruma sağlayabilmek için Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Teknik Destek

Sıkça Sorulan Sorular

Paket Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?


Paketinizi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yükleyeceğiniz eser sayısına uygun paket almanızdır. Paketler tek kullanımlıktır. Örneğin 1 eser yükleyecekseniz ve 2 eserlik paketi satın alırsanız ileride tekrar o hakkınızı kullanamazsınız.
Eserlerimi Nasıl Yükleyeceğim?


Paketler bölümünden paketinizi belirledikten sonra eser yükleme formunu doldurarak eserlerinizi yükleyebilirsiniz.
Verilen Zaman Damgası Dosyası ve Sertifika Dosyasını Saklamak Zorunda Mıyım?


Eserinize özel verilmiş olan sertifikanızı ve zaman damgası dosyanızı, orjinal dosyanız ile birlikte üzerinde herhangi bir işlem uygulamadan, ileride karşılaşabileceğiniz telif sorunlarında yasal hak iddia edebilmek için saklamak zorundasınız. Sertifika ve zaman damgası dosyanızı kimseyle paylaşmamanız çok büyük önem taşır. Bu dosyalarınızı 'Flash Bellek, Cd, Mail' aracılığı ile depolayabilirsiniz.
'.zd' Uzantılı Zaman Damgası Dosyasını Neden Açamıyorum?


'.zd' uzantılı zaman damgası dosyanızı kriptolu bir yapıda olduğu için görüntüleyemez, üzerinde değişiklik yapamazsınız.
Koruma Altına Aldığım Haklarımı Nasıl Devredebilirim?


Eserinizi koruma altına aldıktan sonra size verilen zaman damgası ve sertifika dosyanızı karşı tarafa teslim ederek devretme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
İndirim Kupon Kodumu Nasıl Kullanabilirim?


İndirim kupon kodunuzun geçerli olduğu paketi seçip, eser tescil formunu doldurduktan sonra ödeme bölümünde 'Bir Kupon Kodu Girin' sekmesine kupon kodunuzu girerek indirimden faydalanabilirsiniz.
İndirim Kupon Kodunu Nasıl Elde Edebilirim?


İndirim kupon kodunuzu işbirliği içerisinde olduğumuz firmaların düzenleyeceği kampanyaları takip ederek elde etmeniz mümkündür. İşbirliği içerisinde olduğumuz firmalara Hizmetlerimiz sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Sorularınıza cevap bulamadınız mı?
    Lütfen bizimle iletişim kurun.
Whatsapp-logo-vector.png

Whatsapp Business

+90 342 999 35 88

+90 342 999 35 88

  • Siyah Facebook Simge
  • Siyah Instagram Simge